1400 Kalorilik diyabet diyeti

Hekimler ve diyetisyenlerin danışmanlığında hazırlanmış 1400 kalorilik diyabet diyetinde bir günde yenilmesi önerilen yiyeceklerin listesini ve örnek yemek listesini aşağıda bulabilirsiniz. Diyabet diyeti özel bir rahatsızlığı olmadığı sürece diyabetli olmayan kişiler için de uygundur. Zayıflama diyeti yapmak isteyenler aşağıdaki listelerden faydalanabilir.

1600, 1800 ve 2000 kalorilik listeleri de ilerleyen tarihlerde yayınlayacağız. Aşağıda vereceğimiz  “bir günde alınması gereken yiyecek miktarları” listesinden daha iyi faydalanabilmek için daha önce yayınladığımız diyabet değişim listelerini inceleyebilirsiniz. Diyabet değişim listesine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:

http://www.dogalyasamrehberi.com/index.php/diyabetliler-icin-yiyecek-degisim-tablosu.html

Diyet yapmak isteyenlerin doktor ve diyetisyene danışmasının gerekli olduğunu bir kez daha hatırlatalım. Hipertansiyon, kalp-damar rahatsızlıkları vb. hastalıkları olanların uyguladıkları diyetin farklı olacağını da belirtmeden geçmeyelim.

Bir günde yenilmesi gereken yemek miktarları (1400 kalori için)

2 Porsiyon et, 2 ince dilim peynir, 1 su bardağı süt ya da yoğurt, 6 ince dilim ekmek, 2 porsiyon pişmiş sebze yemeği, istenildiği kadar çiğ sebze, 3 porsiyon meyve, 3 tatlı kaşığı kadar yağ.

1400 kalori için örnek yiyecek listesi

Sabah: 2 İnce dilim ekmek, 2 ince dilim peynir, 3 adet zeytin, 1′er adet domates ve salatalık, çay veya kahve.

Kuşluk vakti: 1 Porsiyon meyve, 1 ince dilim ekmek.

Öğlen: 2 köfte büyüklüğüne et/tavuk ya da balık (yalnızca bir tanesini seçmelisiniz), 1 porsiyon sebze yemeği, 1 ince dilim ekmek, 2 yemek kaşığı pilav ya da makarna.

İkindi: 1 Porsiyon meyve, 1 ince dilim ekmek.

Akşam: 1 Porsiyon sebze yemeği, 1 ince dilim ekmek, 1 kase çorba.

Gece: 1 Su bardağı şekersiz süt, 1 porsiyon meyve.

Bir yorum

  1. gerçkten faydAaı olacağına inanıyorum işallah olur deniycem

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>