1800 Kalorilik diyabet diyeti

Hekimler ve diyetisyenlerin danışmanlığında hazırlanmış 1800 kalorilik diyabet diyetinde bir günde yenilmesi önerilen yiyeceklerin listesini ve örnek yemek listesini aşağıda bulabilirsiniz. Diyabet diyeti özel bir rahatsızlığı olmadığı sürece diyabetli olmayan kişiler için de uygundur. Zayıflama diyeti yapmak isteyenler aşağıdaki listelerden faydalanabilir.

1400 ve 1600 kalorilik listeleri daha önce yayınlamıştık. 1800 kalorilik listeyi aşağıda yayınlıyoruz. 2000 kalorilik listeyi de ilerleyen tarihlerde yayınlayacağız. Aşağıda vereceğimiz  “bir günde alınması gereken yiyecek miktarları” listesinden daha iyi faydalanabilmek için daha önce yayınladığımız diyabet değişim listelerini inceleyebilirsiniz. Diyabet değişim listesine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:

http://www.dogalyasamrehberi.com/index.php/diyabetliler-icin-yiyecek-degisim-tablosu.html

Diyet yapmak isteyenlerin doktor ve diyetisyene danışmasının gerekli olduğunu bir kez daha hatırlatalım. Hipertansiyon, kalp-damar rahatsızlıkları vb. hastalıkları olanların uyguladıkları diyetin farklı olacağını da belirtmeden geçmeyelim.

Bir günde yenilmesi gereken yiyeceklerin miktarı (1800 kalori için)

4 Porsiyon et, 3 ince dilim peynir, 2 su bardağı süt ya da yoğurt, 10 ince dilim ekmek, 2 porsiyon pişmiş sebze yemeği, istenildiği kadar çiğ sebze, 4 porsiyon meyve, 4 tatlı kaşığı kadar yağ.

Örnek yiyecek listesi

Sabah: 3 İnce dilim ekmek, 2 ince dilim peynir, 4 adet zeytin, 1′er adet domates ve salatalık, çay ya da kahve.

Kuşluk vakti: 1 Porsiyon meyve, 1 ince dilim ekmek.

Öğlen: 2 Köfte kadar et/tavuk ya da balık (yalnızca bir çeşit et seçmelisiniz), 1 porsiyon sebze yemeği, 2 ince dilim ekmek, 2 yemek kaşığı pilav ya da makarna, yarım su bardağı yoğurt.

İkindi: 1 Porsiyon meyve, 2 ince dilim ekmek, 1 ince dilim peynir.

Akşam: 2 köfte kadar et/tavuk ya da balık (yalnızca bir çeşit et seçmelisiniz), 1 porsiyon sebze yemeği, 2 ince dilim ekmek, 1 kase çorba, yarım su bardağı yoğurt.

Gece: 1 Su bardağı şekersiz süt, 2 porsiyon meyve.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>