5 adımda sağlığınızı nasıl kaybedersiniz?

Evet başlığı doğru okudunuz. Bazen tersten anlatmak daha etkilidir. Basit 5 adımda sağlığınızı nasıl bozarsınız?
Moralinizi bozun
Mesela gazetelerin 3. sayfa haberlerini okuyun. Dünya kurulduğundan bu yana şiddet ve olumsuzluklar vardı. Değişen sadece iletişimin yaygınlaşması sayesinde dünyanın diğer ucunda olanları dahi öğrenebiliyoruz. Yani aslında olumsuluklar artmadı sadece haber kanalları gelişti. Ama yinede bu dünyanın çok kötü bir yer olduğunu düşünün böylece yaşama sevinciniz azalsın.
Paranız olduğunda daha mutlu oacağınızı düşünün
Sizin para = mutluluk gibi algılamanızın sebebi tüketim toplumunun dayatmasıdır. Mutluluk içten gelir. Mutlu olmak isterseniz bahaneniz çoktur. Ama siz yinede paranın mutluluk aracı olduğunu düşünün böylece psikolojinizi bozun.
Hemen bir sigara yakın
Sigara bütün dertlerinizi azaltacaktır. Hatta akşam alkol alıp moralinizi düzeltene kadar yani geç saatlere kadar eğlenin. Uyku da neymiş?
Bir ağrı kesici alın
Sabah kalkıp bir ağrı kesici alın. Ardından kaybettiğiniz enerjiyi yüksek kalorili yiyeceklerle takviye edin. Hatta bir enerji içeceği için.
Hareketsiz kalın
Nasılsa çok yorgunsunuz. Spor yapacak haliniz yok. Hiç hareket etmeden iş yerinizde bilgisayar başında oturun. Akşam doğruca eve gidip bir fast food dükkanına telefonla sipariş verin. Yanına bir asitli içecek söylemeyi unutmayın. Birkaç cips ve çikolatalı kek endorfin (mululuk hormonu) salgılamanıza yardımcı olacaktır. Yatana kadar yemek yiyin. Yatmadan önce içeceğiniz bir soda sizi rahatlatır nasılsa?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>