Canlandırıcı cilt maskesi

Her cilt tipine uygun olan badem sütü, kan dolaşımını düzenlediği gibi aynı zamanda da cildi gererek canlandırır. Doğal malzemelerle yapılan bu krem sayesinde pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Doğal malzemelerle canlandırıcı cilt maskesi yapımı

Malzemeler: 50 gr. soyulmuş badem, 10 gr. yulaf unu, bir portakal kabuğunun rendesi, az bir miktar süt ve ılık su

Hazırlanışı: Önce bademleri iyice dövün. Ardından ılık su katarak bir karışım haline getirip yoğurun. Karışımın kaşıktan ayrılması zor olana kadar yoğurmaya devam edin. Yoğurma işleminden sonra karışıma yulaf unu ve portakal kabuğu rendesini de katarak tümünü yaklaşık 1,5 saat bekletin. (Dövme ve rendeleme işlemi yerine malzemeleri blender ile de karıştırabilirsiniz.) Karışım dinlendikten sonra biraz süt katın ve bir macun kıvamına gelmesini sağlayın.

Kullanılışı: Bu karışımı yüzünüze sürüp, yumuşak hareketlerle masaj yapın ve en az yarım saat etkisini göstermesini bekleyin. Ardından yüzünüzü bol suyla yıkayın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>