Çözüm "yenilenebilir enerji"

BM’nin iklim değişikliğiyle ilgili Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen uluslararası toplantısında, yenilenebilir enerjinin iklim değişikliği ile mücadelede önemli rol oynayacağı belirtildi.

BM Hükümetlerarası İklim Değişikliği toplantısında, dört gün süren görüşmelerin ardından hazırlanan raporda, bu sorunla mücadelede yenilenebilir enerjinin anahtar önemde rolü bulunduğu kabul edildi. Raporda, güneş ve rüzgar gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının 2050′ye kadar, dünyanın enerji ihtiyacının yüzde 80′ini karşılayabileceği ortaya kondu.

BM’nin raporunda, hükümetlerin hava kirliliğinin azaltılması, halk sağlığının geliştirilmesi için yenilebilir enerjinin, var olan elektrik şebekeleriyle bütünleştirilmesi ve yararlarının artırılmasına yönelik politikalar üretmek için daha fazla çaba sarfetmesi çağrısında da bulunuldu.

Kaynak: ntvmsnbc.com

Bir yorum

  1. zaten avrupada birçok ülke zorunlu olarak yenilenebilir enerji kaynakları hakkında teşvikler veriyor. bir de türkiye iyi teşvikler verse…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>