Etiket Arşivi: Soğuk Algınlığı

Ihlamur

Ihlamur, eski zamanlardan bu yana sağlığa faydaları olduğu bilinen ve sıkça kullanılan bitkilerden biridir. Büyük yapraklı ıhlamur, küçük yapraklı ıhlamur, Kafkas ıhlamuru, gümüşi ıhlamur vb. türlerden elde edilen çiçek ve yapraklar çay gibi demlenerek kullanılır.

Devamını Oku »

Adaçayı

Adaçayı, en eski çağlardan beri tedavi alanında kullanılan bitkilerden biridir. Anadolu'da yaklaşık 90 çeşit adaçayı bulunur. Tıbbi yararları nedeniyle kullanılan adaçayı çeşidi 'tıbbi adaçayı' diye bilinen, bilimsel adı 'Salvia officinalis L.' olan adaçayı çeşididir.

Devamını Oku »

Sonbahar hastalıklarına dikkat!

Sonbahar gelip çattı. Soğuk ve yağışlı havalar, başta gribal rahatsızlıklar olmak üzere pek çok üst solunum yolu enfeksiyonlarının ortaya çıkma riskini artırıyor. Bu risklere karşı dikkatli olmakta yarar var.

Devamını Oku »

Doğal İlaçlarla Soğuk Algınlığı Tedavisi

Soğuk algınlığı hastalıklarından korunmada ve bu hastalıkların tedavisinde, bağışıklık sistemi üzerinde etkili, uçucu yağ, müsilaj veya saponin içeren bitkisel droglar (Bitkilerin ilaç olarak kullanılan kısımları) kullanılabilir. Soğuk algınlığı hastalıklarından korunmada ve bu hastalıkların tedavisinde kullanılabilecek droglar dört grupta toplanabilir

Devamını Oku »