Etiket Arşivi: yüz bakımı

Onarıcı maydanoz maskesi

Maydanoz yalnızca sofranızda kullanacağınız bir bitki değil, aynı zamanda güzellik ürünleriniz içerisinde de yer alabilir. Cildi onarıcı maydanoz maskesi tarifini aşağıda bulabilirsiniz:

Devamını Oku »

Doğal gece kremi

Pahalı gece kremlerine para harcamanıza gerek yok. Hem doğal, hem de ucuz gece kremini kendiniz yapabilirsiniz. Bu gece kreminin cilt için canlandırıcı etkisi var.

Devamını Oku »

Canlandırıcı cilt maskesi

Her cilt tipine uygun olan badem sütü, kan dolaşımını düzenlediği gibi aynı zamanda da cildi gererek canlandırır. Doğal malzemelerle yapılan bu krem sayesinde pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Devamını Oku »

Cilt ve Makyaj Temizliğinde Kullanılabilecek Doğal Kozmetikler

Su şeklinde temizleyiciler Temizleyici ve antiseptik etkili bitkilerin infüzyon (demleme yöntemi) veya distilasyon (damıtma yani buhar haline getirerek soğutma yöntemi) yoluyla elde edilmiş suları (gül suyu, lavanta suyu, biberiye suyu, nane suyu..) kullanılabilir. İçine gliserin, makyaj malzemesini çözecek hafif bir yağ (susam yağı gibi), ferahlatıcı ve çözücü özelliği dolayısıyla alkol veya elma sirkesi, hoş kokulu ve antiseptik etkili aromatik yağlar ilave edilebilir.

Devamını Oku »