Haftanın ekoloji gündemi (Haziran 2)

Türkiye’nin ilk ekolojik pazarı ve Buğday Derneği’nin ekolojik pazarlar projesinin ilk örneği olan Şişli %100 Ekolojik Pazar, bu ay altıncı yaşını doldurdu.

Güneş ve rüzgar gibi ”akıllı enerji” ürünlerine 2015 yılında yapılacak yatırımın 420 milyar dolar olması planlanıyor.

Doğal güzellikleriyle ünlü Abant ile Gölcük Tabiat Parkı’nda nilüferleri koparan kişiler hakkında 6 aya kadar hapis ile 3 bin lira para cezası uygulanacak.

Çölyakla Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Derya Ukav, içerdiği protein, glutensiz oluşu ve barındırdığı vitaminler açısından çölyak hastaları açısından büyük önem taşıyan kestane unu üretiminin yetersiz olduğunu söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ÇED sürecinin e-devlet kapsamına alınması için ”Çevrimiçi ÇED Süreci Yönetimi Projesi”ni hayata geçirecek.

Mersin’de Deniz Kaplumbağaları Kurtarma, Rehabilitasyon ve Bilgilendirme Merkezi hizmete girdi.

Ürgüp ilçesinde dağlık arazide 5′er kiloluk iki mantar bulundu.

Dünyanın en büyük  güneş enerji teknolojisi fuarı İntersolar 2012 Almanya’nın Münih kentinde açıldı.

Konya’da bir çiftçinin bulduğu yaralı şahin Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde tedavi altına alındı

Artvin, varlığı belirlenen 55 memeli, 216 kuş, 15 tatlısu balığı, 33 sürüngen ve amfibi ile 192′si kelebek olmak üzere yüzlerce böcek türüyle Türkiye’nin biyolojik çeşitlilik bakımından en zengin şehirlerinin başında geliyor

Dominik’te deniz kaplumbağalarını öldürme yasağı 10 yıl daha uzatıldı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>