Haftanın ekoloji gündemi (Mayıs3)

”Belgrad Ormanları Sürdürülebilir Çevre Temizliği Projesi” (BOSÇEP), Neşetsuyu Tabiat Parkı’nda başladı.

Kastamonu’da 4 ölü yunus kıyıya vurdu. Abana’ya 2 kilometre uzaklıktaki Hacıveli Mahallesi sahilinde, vatandaşlar kıyıya vurmuş 4 yunus buldu.

Türkiye Bilimsel Kültürel ve Stratejik Araştırmalar Merkezi (TÜBİKAM), karbonu emerek küresel ısınmayı önleyen fil çimeni ve sorgum bitkilerinin ekiminin desteklenmesi için çalışma başlattı.

Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Eğirdir Birimi tarafından bu yıl Eğirdir Gölü’ne 2 milyon sazan balığı yavrusunun bırakılması hedefleniyor.

Bursa İl Özel İdaresi tarafından 2005′te başlatılan ”Doğal Arıtma Tesisi Projesi”, 2012 BM Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı’nda sergilenecek.

Anadolu’nun önemli kuş göç yolları üzerinde bulunan Manyas ilçesindeki Kuş Cenneti Milli Parkı’nda, göçmen kuşların bazı türlerinin kuluçka döneminin başladığı bildirildi.

BM’ye bağlı Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) verilerinin ortaya çıkardığı çarpıcı sonuçlara göre artık yüksek tansiyon ve yüksek glikoz seviyeleri küresel bir problem.

Muğla’nın Ortaca İlçesi Dalyan Beldesi’nde büyük bir ticari kaynak haline gelen mavi yengecin nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya.

Siirt Şirvan ilçesinde, köy öğretmenleri tarafından yaralı olarak bulunan yavru kızıl doğan tedaviye alındı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>