Kendi bakım ürünlerini kendin yap!

Günümüzde kadınlar kozmetik sanayiinin sunduğu olanaklarla çok kısa sürede bakımlı ve güzel hale gelebiliyorlar… Ama zamanı olan ve doğal yollardan güzel olmak isteyenler içinde çeşitli olanaklar mevcut… Evinizde bildiğiniz malzemelerle siz de canlandırıcı, temizleyici maskeler, tonikler, bakım kremleri üretebilirsiniz… Evde üretilen bu malzemeler, zaman içinde deneylerle zenginleştirip, yetkinleştirilmiştir… Sizlere denemesi ve uygulaması zaman almayan birkaç reçete sunmak istiyoruz.

Güzel olmak için sadece makyaj yapmak yeterli değildir. Kaldı ki mükemmel bir makyaj için de öncelikle sağlıklı bir cilde ihtiyacınız vardır. Bunun için de cilt bakımına gereken özeni göstermelisiniz. Bu amaca yönelik birçok ürünü piyasada bulabilirsiniz. Ancak bu ürünlerin pahalı olması birçoğunuzun satın almasını engelleyebilir.

Düşünülenin aksine bakım ürünlerinin etkili olması için mutlaka pahalı ve ünlü bir marka olması gerekmiyor. Ürün seçerken kutularının güzelliğine ve cazibesine ise sakın kapılmayın. Aslında krem ve maskeleri, içinde neler olduğunu bilerek kendiniz evde yapabilirsiniz. Gereken malzemeleri, süper marketlerde veya aktarlarda bulmanız mümkün. Elde yapılan bakım ürünlerinin ömrü, satın alınanlar kadar uzun olmasa da daha güvenilir ve bir cilde temas etmemesi gereken boya, kokulu maddeler veya buna benzer zararlı maddelerden arındırılmış olması sağlık açısından daha yararlıdır. O halde vakit kaybetmeden denemeye başlayın! Sitemizde bulunan “Doğal Kozmetik” kategorisindeki yazıları okuyarak evinizde kendi bakım ürünlerinizi nasıl hazırlayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Doğal kozmetik ürünü nasıl hazırlanır? öğrenmek için tıklayın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>