Doğal Kozmetik

Güzel bir cilt için bitkisel öneri

beautiful-skin

Doğal ve güzel bir cilt için, kırmızı kuru üzüm çörekotu yağında bekletilip hergün bir yemek kaşığı tüketin. Veya kırmızı kuru üzüm ile çörekotu tohumları birlikte çiğnenerek tüketin; böylece ağızda ferahlatıcı bir tad ve koku da kalır.

Devamını Oku »

Doğal onarıcı maske nasıl yapılır?

Parsley-Mask-For-Your-Dark-Circles-352x260

Cildinizin çok yıprandığını düşünüyorsanız size doğal ve evde hazırlayabileceğiniz bir onarıcı maske tarifi verelim. Unutmayın mevsim geçişleri cildiniz için oldukça zorlu bir dönemdir. Bu dönemde maske yapmanız oldukça faydalı olacaktır.

Devamını Oku »

Kendi bakım ürünlerini kendin yap!

Günümüzde kadınlar kozmetik sanayiinin sunduğu olanaklarla çok kısa sürede bakımlı ve güzel hale gelebiliyorlar… Ama zamanı olan ve doğal yollardan güzel olmak isteyenler içinde çeşitli olanaklar mevcut… Evinizde bildiğiniz malzemelerle siz de canlandırıcı, temizleyici maskeler, tonikler, bakım kremleri üretebilirsiniz… Evde üretilen bu malzemeler, zaman içinde deneylerle zenginleştirip, yetkinleştirilmiştir… Sizlere denemesi ve uygulaması zaman almayan birkaç reçete sunmak istiyoruz. Güzel olmak ...

Devamını Oku »

Doğal limon şampuanı

Özellikle sarışınlar için ideal olan bu karışım sayesinde saçlarınız yaz esintisi gibi kokacak. Güçlü bir etkiye sahip olan limon aynı zamanda saçlarınızın bakımını da sağlar. Bu şampuan sayesinde saçlarınız yumuşayarak kolay şekil alacak.

Devamını Oku »