Normal ciltler için doğal bakım maskesi

Evinizdeki malzemelerle veya kolayca bulacağınız doğal ürünlerle yüz bakım maskesi yapmak mümkün. Normal ciltler için hazırlanmış birkaç doğal maske tarifi.

Yoğurt Maskesi

İki çorba kaşığı yoğurt, 1 çorba kaşığı bal karıştırılarak yüzünüze sürün.(göz altı ve göz kapaklarınıza sürmeyin) 15 dakika kadar yüzünüzde bekletin. ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu maske ağır makyajların yüzünüzden silinmesi için de idealdir.

Şeftali Maskesi

Olgun ve kabuğu soyulmuş yarım şeftali, 1 çay kaşığı elma sirkesi, 1 çay kaşığı bal karıştırılarak ezin. Yüzünüze (göz altı ve göz kapaklarınıza sürmeyin) sürün. 15 dakika kadar yüzünüzde beklettiğiniz maskeyi ılık suyla yıkayın.

Limonlu Maske

Olgun ve kabuğu soyulmuş yarım şeftali, bir yumurta akı, bir tatlı kaşığı limon suyuyla bir kap içinde ezin. Göz altı ve göz kapaklarınız hariç yüzünüze sürün. 15 dakika beklettiğiniz maskeyi ılık su ve sütle temizleyin.

Önemli: Cildinizin maske için kullanılan malzemelerden birine alerjisi olup olmadığını cildinizin küçük bir noktasında deneyin. 4-5 saat kadar sonra herhangi bir alerjik reaksiyon görülmemişse yüzünüzün tamamına sürün. Bu yöntemi yeni aldığınız tüm kozmetik ürünler için kullanın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>