Obetizeyle mücadele için hobi bahçeleri

Çocuklarda bilgisayar ve ekran bağımlığına dikkat çekmeyi amaçlayan Beykoz Belediyesi, Hobi Bahçeleri’nde düzenlediği şenlikle çocukların bir günlüğüne de olsa sanal alemden uzaklaşıp toprağa basmalarını sağladı.

 

Baharı karşılamak, çocukların doğayla baş başa kalmalarını sağlamak üzere düzenlenen etkinlikte Hobi Bahçesi’nde büyükleriyle birlikte meyve sebze eken çocuklar gün boyu toprakla haşır neşir olmanın mutluluğunu yaşadı.

Hobi bahçelerinde toprakla buluşan çocuklar yüz boyama, halat çekme gibi yarışmaların yanı sıra palyaço ve çeşitli animasyonlarla doyasıya eğlendiler.

Kavacık’ta bulunan Hobi Bahçelerinde yapılan Bahar Şenliği’ne  İstanbul Milletvekili İsmail Safi, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile haftasonunu farklı geçirmek isteyen aileler ve çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Şenlik kapsamında obeziteyle mücadelede yönelik çeşitli yarışmalar, aktiviteler sergilendi çocuklara oyun yoluyla doğru  ve dengeli beslenme anlatıldı. Hobi bahçesini aileleriyle ziyaret eden çocuklar, içinde kuş, köpek, koyun ve tavşan bulunan minik kulübeleri de gezerek hayvan ve doğa sevgisini yaşadılar.

Çocuklarla birlikte bahçelerde toprak sulayan Başkan Çelikbilek, hobi bahçelerinin vatandaşlardan yoğun ilgi gördüğünü ve çocukları sanal ortamlardan kurtarıp toprakla haşır neşir olmalarını sağlamak amacında olduklarını söyleyerek, ayrıca  ÇEKÜD ile birlikte  27 bin öğrenciye  tohum dağıttıklarını söyledi.

 “Adını Sen Koy” Projesi

Etkinliğin bir halkası da Belediye ekipleri tarafından bakımı yapılmış ve kulübeleri hazır bulunan kimsesiz köpekleri sahiplendirme amacıyla “Adını Sen Koy” projesi nin tanıtımı oldu. Beykoz Belediyesi rehabilitasyon merkezinde korunan birçok sokak hayvanı etkinlik kapsamında yeni sahiplerine kavuştu.

Bir yorum

  1. siteniz muhteşem gerçekten her yerini okuyorum,beğenerek okuyorum.lütfen devam edin daha aktif olsun siteyi tanıtın google da ikinci üçüncü sayfalarda site.ilk başlıkta çıkmalı bence.insanlara bütün bunların pimpirik değil gerçek oldunu anlatmalıyız,bilinçlendirmeliyiz halkı,yoksa o yiyor ona bişey olmuyor,bu kadar ince düşünme vs gibi cevaplar alıyor bazen kendimden şüphe ediyorum.teşekkürler…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>