Türkiye Permakültür Buluşması Haziran’da

Türkiye Permakültür Buluşması 24-28 Haziran tarihleri arasında Bayramiç’de gerçekleşecek.
Buluşmanın mimarlarının çağrısı şöyle:
“Dünya hızla değişiyor. Bunun en büyük kanıtı, daha 2 yıl önce Türkiye’de permakültürü tanıyanların sayısı bir elin parmaklarını geçmezken, bugün geniş katılımlı bir permakültür buluşturuyor olmamız.
Geçtiğimiz son üç yılda düzenlenen eğitimler ve uygulamalar, bilgi ve deneyim paylaşımı sonucu permakültür felsefesi ve uygulamaları ülkemizde de yerleşmeye ve permakültürle ilgili bir bilgi ve tecrübe birikimi oluşmaya başladı.
Adil, dengeli ve çeşitliliği destekleyen, sürdürülebilir bir yaşam için bilgi, deneyim ve yüreklerimizi paylaşmaya davet ediyoruz sizleri.
Bu buluşmanın amacı Türkiye’de permakültürü öğrenen ve uygulayan bireyleri biraraya getirerek, permakültürle ilgili bilgi ve tecrübe paylaşımı yapabilecekleri bir öğrenme ve dayanışma alanı yaratmak ve Türkiye’de permakültür topluluğunu ve ağını güçlendirmektir.
Buluşmada permakültürün yeryüzünü korumak, insanların ihtiyaçlarını karşılamak ve adil paylaşım ilkelerinden yola çıkarak gıda üretimi, enerji, atık yönetimi, su kullanımı, doğal inşaat, topluluk oluşturma, alternatif ekonomiler gibi pek çok farklı konuda bilgi ve tecrübe paylaşımını, uygulamalarla yaparak öğrenmeyi ve birlikte yeni projeler ve ortak akıl geliştirmeyi hedefliyoruz.
Buluşmanın bir niyeti de hayatı ve birlikteliğimizi, dayanışmayı kutlamak.”
Kaynak : NTV – 12 Mayıs 2011

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>