Yağlı ciltler için doğal maskeler

Yağlı bir cilde sahipseniz ve cildinizin yorulduğunu ve yıprandığını  düşünüyorsanız aşağıdaki doğal cilt maskelerinden birini deneyebilirsiniz.

Erik Maskesi

Siyah olgun bir eriğin içkısmını bir kasede ezin. İçine 4-5 damla badem yağı katın ve karıştırın. Yüzünüzde 10 dakika kadar sonra bol suyla yıkayın.

Domates Maskesi

Bir olgun domates kabukları soyularak ezilir. İçine kil katarak bir krema haline getirilir. 10 dakika kadar yüzde bekletilen bu  karışım ılık suyla yıkanarak temizlenir.

Yoğurt Maskesi

Bir çorba kaşığı süzme yoğurt bir çorba kaşığı kille karıştırılarak yüzünüze sürün. 15 dakika sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

Salatalık Maskesi

Yeni kaynamış bir fincan suyun içine bir silme çay kaşığı nane koyulup üzeri kapatılarak 20 dakika demlenmesi beklenir.  2 yumurta akı bir kapta çırpılarak iyice kabartılır. Bir salatalık ince rendelenir. Çırptığınız yumurtanın içine demlediğiniz nane losyonundan bir tatlı kaşığı katın. Rendelediğiniz salatalıkları ve 1 tatlı kaşığı sirkeyi yumurta ve nane losyonu karışımına ilave edin.  İyice karışmasını sağlayarak yüzünüze sürün. 15 dakika kadar yüzünüzde kaldıktan sonra ılık suyla temizleyin.

Önemli: Göz altı ve göz kapaklarınıza sürmeyin. Cildinizin maske için kullanılan malzemelerden birine alerjisi olup olmadığını cildinizin küçük bir noktasında deneyin. 4-5 saat kadar sonra herhangi bir alerjik reaksiyon görülmemişse yüzünüzün tamamına sürün. Bu yöntemi yeni aldığınız tüm kozmetik ürünler için kullanın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>